понеділок, 29 серпня 2016 р.

Про планшети Microsoft Surface RT

Нещодавно вибирав на подарунок планшета, і якось надибав на акцію від Розетки на планшети Microsoft Surface RT. Вони продавались за значно дешевшою ціною, фактично за 60% від колишньої вартості (3500 грн. проти 5700):
І хоч у продажу є чимало дешевших планшетів, ці за технічними характеристиками адекватні такій ціні.
Крім такої знижки, в подарунок додається чохол-клавіатура!, і в планшеті вже встановлена ліцензійна ОС і пакет офісних програм Microsoft Office Home&Student 2013 (навчально-домашня версія, яка трошки урізана в порівнянні з професійною). Якщо теоретично "відняти" ціну ліцензійного офісу і чохла з клавіатурою, то саме "залізо" планшета коштувало б взагалі смішні гроші. Хоч зрозуміло, що там свої розрахунки.

Оскільки я шукав планшет переважно саме для  роботи з офісними програмами (і наявність офіційного софту теж була важливою), всерйоз задумався над таким варіантом придбання. Але, звичайно, став вишукувати якогось "підвоху" - не просто ж так такі знижки і подарунки бувають.
В принципі, для розуміння ситуації вистачило самих відгуків користувачів на тій же розетці. Допомогло і те, що в обговоренні з’являвся також офіційний представник Microsoft, чиї відповіді (як і ігнорування деяких питань) внесли багато ясності. Наперед скажу, що від ідеї купівлі я відмовився, відповідно опису досвіду користування планшетом тут не буде. Але хочу систематизувати собі тут плюси і мінуси, щоб було зрозуміліше, може й потім де знадобиться.

Отже, головне, чому ця модель продається дешево і по акції:
1) планшети морально застаріли, і не мають можливості оновлення вище Windows 8.1
2) на них не можна поставити жодної сторонньої програми, крім тих, що є в офіційному магазині Microsoft

А тепер трохи детальніше (за узагальненням відгуків):
+) працює досить шустро, заявлені параметри адекватні. Батарея спокійно тримає від 5 год до 2 днів
+) офіс-2013 на повній ліцензії, не треба ніяких додаткових ключів зараз чи пізніше. Втім, якщо ставити новіший офіс чи 365, то треба буде платити
+) чохол і клавіатура досить якісні. Клавіатура скорочена, є тачпад. Кажуть, клавіші вдавлюються, бажано набирати на твердій поверхні.
-) камера і звук "так собі"
-) встановлена Windows RT 8,0 дуже обмежена по набору можливих програм для встановлення. Через сайт Microsoft можна оновитись до "8.1", для якої у майкрософтовському магазині вже значно більше додатків, в т.ч. для деяких соцмереж. Але для оновлення треба 4-5 год при підключеному інтернеті. Повноцінних же "ПК-шних" віндовсів встановити неможна (на відміну від версії Surface PRO)
-) більше половини вбудованої памяті займають ОС і корінні програмки
+) є порт USB, через який можна підключити додатково мишку, стандартну клавіатуру і т.д.
-) 3G і CDMA-модеми, що працюють з власним програмним забезпеченням, на цьому планшеті можуть не встановитись (напр., Intertelecom). Кажуть, як вихід - працювати у звязці із Wi-Fi роутером
-) браузер - тільки Internet Explorer 11, інші поставити неможна.
-) не встановляться більшість ігор (в т.ч. Дота, WOT, КС, FIFA і т.д.) та звичних немайкрософтівських програм. Неможна поставити 1С. Жодних програм від Google. Нема Вайбера. Щоправда, є думка, що на базі цієї ОС можна встановити віртуальну машину, за допомогою якої встановити інші додатки. Чи вийде-не знаю.
+) можна працювати з віддаленим комп’ютером, встановивши з магазину teamviewer або RDP від Microsoft. Це може бути теж якимось виходом із ситуації обмеженості програм. Також можна в інеті працювати з потрібною програмкою в хмарі.
-) не підтримує багатьох форматів файлів - exe, mkv, fb2, djvu,
- ) досить важкий, без підставки-столу працювати не дуже зручно. Фарба з корпусу легко лущиться
-) клавіатура  кирилична, але з російською розкладкою.

Короткий субєктивний висновок: чисто для офісної роботи та трохи інтернету можна брати. Але якщо звик до якихось немайкрософтівських програм, краще не мучитись...

Немає коментарів:

Опублікувати коментар