неділя, 28 серпня 2016 р.

Про зарядку UFO Charger RP866

Купляв таку собі торік. Це був один з найдешевших варіантів (здається, 56 грн.). Були такі ж із акумуляторами в комплекті десь за 100грн. Враження двоякі. З одного боку, функцію свою це зарядне в принципі виконує, але є і багато нюансів.
Отож, по порядку, плюси і мінуси UFO Charger:
1+) однозначно - ціна. Дешевше знайти важко.
 2+) зарядний пристрій може заряджати три типи акумуляторів: стандартні розміру АА, маленькі розміру ААА, а також досить рідкісні батареї типу "крона". 
 Для зарядки АА треба просто відгорнути нижні металічні "пелюстки", для ААА - вставляти акумулятори як є, для "Крони" - передбачені спеціальні виводи по центру зарядного. (фото просто для зразку, там не скрізь акуми, є й батарейки, які заряджати неможна)
3+) струм зарядки малий. Тому заряджається довше, але спеціалісти кажуть, що це плюс для строку служби акумуляторів і для безпеки.
Тепер про мінуси.
1-) не показує індикацію зарядки. Ну тобто при вставлянні в розетку індикатори то загоряються, але горять постійно ядучим червоним кольором, і не зеленіють, і не гаснуть, коли акумулятори заряджені. Тобто встановити, чи вже хватить заряджати, можна тільки орієнтовно по часу.

2-) час зарядки дуже довгий. По паспорту - 18 год для акумуляторів 2300мА. Реально ще довше. Перший раз я поставив на зарядку якраз на 18 годин, то хватило цього для фотоапарата всього десь на 60-70 фото (раніше ті ж акумулятори в тому ж фотоапараті легко справлялись з 4-5 сотнями фото і десятком відео). Наступного разу ставив десь на добу, вистачило десь на 120-140 фото. Ще раз на трохи більше доби - десь на 150 фотографій. 
Четвертий раз пробував відслідкувати, коли ж зарядка припиниться, вставивши її у ватметр. Думав дивитись за споживаною потужністю - коли сильно впаде, то і хватить. Спочатку при включенні зарядне показувало споживання 4,6-4,8 Вт за годину, потім поступово меншало до 3,4-3,6. Найменше, що я бачив - 3,1 вати за годину, але після цього споживання знов зростало до 3,5. 
Сумарно я заряджав 30 годин, і споживання так і не падало. Мабуть, схема пристрою не передбачає  зменшення подачі струму залежно від ступеня зарядженості, а дає постійно приблизно одинаково. Далі я вирішив не продовжувати, бо так і недовго акумулятори зіпсувати.

3-) ГРІЄТЬСЯ і смердить виділяє СПЕЦИФІЧНИЙ ЗАПАХ. Ви скажете - усі гріються? Так, але не настільки. Спеціально заміряв - через 10 хвилин роботи зовнішня поверхня платстику +44 градуси, через 20хв. і далі - +62градуси!!!Найбільше гріється верхня ліва частина ()мабуть, там трансформатор. Якщо прозора пластмасова кришка відкрита, то трохи менше 55-57 градусів, що теж немало. Ну і запах. Типовий, але сильний запах перегрітих дротів і технічного масла. Із закритою кришкою той запах чути набагато менше, але є. Може, з часом після довгої роботи такий запах мав би зменшитись, але у мене за 4 зарядки нікуди не дівся.
От саме цей пункт здається одним з основних мінусів, бо може вплинути на безпеку. Через таке перегрівання страшно можливого замикання і загоряння, страшно залишати акумулятори на зарядці без нагляду.

Висновок: заряджати заряджає, але довго, з перегріванням і неприємним запахом, контролю стану зарядки нема. Постійно використовувати не варто, але як дешевий тимчасовий замінник можна пробувати (але обережно, не залишаючи без нагляду)

2 коментарі:

  1. Натрапив ще на інші відгуки, в основному сходяться з моїми враженнями. Ще на хотлайні g-alien пише, що розбирав цей зарядний, схема найпростіша, без елементів безпеки і контролю за зарядом. Пайка, схоже, ручна. Щоправда, він пише, що це зарядне не гріється, в мене ж -дуже. Може, різні екземпляри по-різному.

    ВідповістиВидалити
  2. Дуже сильно гріється це факт!

    ВідповістиВидалити